Business Development

International Account Manager

Tavros
Work Type: Full Time

Είμαστε η Cubitech Systems, κορυφαία εταιρεία σε λύσεις Συστημάτων Ασφαλείας, με γραφεία σε 4 χώρες και υλοποιήσεις έργων σε 18 χώρες παγκοσμίως, μέλος του ομίλου Exagon Blue. Στα πλαίσια της ραγδαίας ανάπτυξης της εταιρείας μας, αναζητούμε για τα γραφεία μας στην Αθήνα:

Κύριες αρμοδιότητες

  • Οργάνωση και συμμετοχή σε συναντήσεις με εταιρικούς πελάτες τόσο στο εσωτερικό όσο και στο εξωτερικό.
  • Υποστήριξη και συμμετοχή στις ενέργειες Business development της ομάδας πωλήσεων.
  • Διατήρηση ποιοτικής επικοινωνίας με τους υφιστάμενους πελάτες και εξεύρεση νέων ευκαιριών για δυνητικά έργα (Account Management).
  • Επικοινωνία με το ήδη υπάρχων πελατολόγιο για τη διαχείριση των ενεργειών σε εμπορικό επίπεδο.
  • Προετοιμασία, διαχείριση και παρακολούθηση συμβάσεων έργων από την έναρξη έως και τη λήξη. (Contract Management).
  • Υποστήριξη και συμμετοχή στη διαδικασία και στις δραστηριότητες χαρτογράφησης νέων αγορών.

Γνώσεις & Προσόντα

  • Πτυχίο Business Administration ή/και Πτυχίο Μηχανικού
  • Master of Business Administration θα θεωρηθεί ως plus
  • 2 χρόνια προϋπηρεσία σε αντίστοιχο τομέα και θέση
  • Εξαιρετική χρήση Αγγλικής γλώσσας γραπτά & προφορικά (πτυχίο Proficiency)
  • Γνώση 2ης ξένης γλώσσα (Ισπανικά), θα θεωρηθεί ως plus
  • Πολύ καλή χρήση πακέτου MS Office, CRM, ERP

Δεξιότητες

  • Δυναμικός και εξωστρεφής χαρακτήρας
  • Διαπραγματευτικές και επικοινωνιακές ικανότητες
  • Κριτική σκέψη
  • Οργανωτικότητα
  • Δυνατότητα ταξιδιών (Εσωτερικό & Εξωτερικό)

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και παροχών
  • Πρόγραμμα ιδιωτικής ασφάλισης ζωής και υγείας
  • Ολοκληρωμένο σύστημα εκπαίδευσης
  • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον και Εξαιρετικό επαγγελματικό κλίμα
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης και ανάπτυξης

Submit Your Application

You have successfully applied
  • You have errors in applying