Engineering

Design Engineer.gr

Tavros
Work Type: Full Time

Είμαστε η Cubitech Systems, κορυφαία εταιρεία σε λύσεις Συστημάτων Ασφαλείας, με γραφεία σε 4 χώρες και υλοποιήσεις έργων σε 18 χώρες παγκοσμίως, μέλος του ομίλου Exagon Blue. Στα πλαίσια της ραγδαίας ανάπτυξης της εταιρείας μας, αναχητούμε για τα γραφεία μας στην Αθήνα:

Design Engineer

Κύριες αρμοδιότητες

  • Συμμετοχή στο σχεδιασμό των έργων πριν και μετά την υλοποίησή τους.
  • Σύνταξη εκθέσεων κοστολόγησης των έργων.
  • Προτάσεις και ιδέες για  εναλλακτικά σχέδια με στόχο τη μείωση του κόστους εφαρμογής στον εξοπλισμό και την εργασία.
  • Τήρηση χρονοδιαγραμμάτων και προτεραιοτήτων, για την έγκαιρη και ποιοτική παράδοση των λύσεων και προτάσεων.
  • Ολοκλήρωση site surveys για την αξιολόγηση εργασιών και υποδομών που αφορούν την οικονομοτεχνική προσέγγιση κάθε έργου.
  • Άμεση συνεργασία με το τμήμα πωλήσεων και κατασκευής έργων για την πλήρη κατανόηση των αναγκών των πελατών.

Γνώσεις & Προσόντα

  • Πτυχίο Ηλεκτρολόγου, Ηλεκτρονικού ή Μηχανολόγου Μηχανικού.
  • Επιθυμητή εμπειρία σε αντίστοιχη θέση.
  • Πολύ καλή γνώση δικτύων.
  • Επιθυμητή γνώση CCTV system, access control system, structured cabling system κλπ.
  • Άριστη γνώση Windows / MS office και AutoCAD.
  • 'Αριστη γνώση Ελληνικών και Αγγλικών.
  • Ικανότητα συλλογής απαιτήσεων και προδιαγραφών με στόχο την εξεύρεση βέλτιστων λύσεων.
Δεξιότητες
  • Ομαδικότητα
  • Ηγετικές ικανότητες
  • Οργανωτικότητα
  • Επικοινωνιακός χαρακτήρας

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό και πλήρες πακέτο αποδοχών
  • Πρόγραμμα ιδιωτικής ασφάλισης ζωής και υγείας
  • Εξαιρετικό εργασιακό περιβάλλον
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης και ανάπτυξης
Εάν επιθυμείτε μία δυναμική και δημιουργική καριέρα και έχετε τις παραπάνω προϋποθέσεις, θέλουμε να σας γνωρίσουμε. Για όλες τις αιτήσεις θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.

Submit Your Application

You have successfully applied
  • You have errors in applying