Engineering

Technical Support Engineer

Tavros
Work Type: Full Time

Είμαστε η Cubitech Systems, κορυφαία εταιρεία σε λύσεις Συστημάτων Ασφαλείας, με γραφεία σε 4 χώρες και υλοποιήσεις έργων σε 18 χώρες παγκοσμίως, μέλος του ομίλου Exagon Blue. Στα πλαίσια της ραγδαίας ανάπτυξης της εταιρείας μας, αναζητούμε για τα γραφεία μας στην Αθήνα:

Technical Support Engineer

Κύριες Αρμοδιότητες

  • Τεχνική υποστήριξη εταιρικών πελατών μέσω τηλεφώνου
  • Παροχή απομακρυσμένης υποστήριξης στις ομάδες εγκατάστασης στο πεδίο
  • Δημιουργία manuals για νέα συστήματα
  • Δημιουργία τεχνικών reports για νέες τεχνολογίες
  • Εκπαίδευση συνεργατών και πελατών σε νέα συστήματα και τεχνολογίες
Γνώσεις & Προσόντα
  • Κάτοχος πτυχίου ηλεκτρονικού/αυτοματισμών ή/και ηλεκτρολόγου μηχανικού
  • 2-3 χρόνια προϋπηρεσίας σε αντίστοιχη θέση στον τομέα τεχνικής υποστήριξης ή/και εγκατάστασης συστημάτων ασφαλείας
  • Πολύ καλή γνώση συστημάτων Alarm
  • Γνώση συστημάτων CCTV, IP CCTV, Access Control
  • Άριστη γνώση Ελληνικών και πολύ καλή γνώση Αγγλικών
Δεξιότητες
  • Πάθος για την τεχνολογία
  • Προσανατολισμός στην εξυπηρέτηση πελατών
  • Ομαδικότητα, can-do attitude, ευελιξία
Η εταιρεία προσφέρει
  • Ανταγωνιστικό και πλήρες πακέτο αποδοχών
  • Πρόγραμμα ιδιωτικής ασφάλισης ζωής και υγείας
  • Εξαιρετικό εργασιακό περιβάλλον
  • Συνεχές πρόγραμμα εκπαίδευσης σε νέες τεχνολογίες
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης και ανάπτυξης

Submit Your Application

You have successfully applied
  • You have errors in applying